Den včely

„Den včely“, akce, která je určená především rodinám s dětmi, kteří si mohou tradičně vytvořit v mobilních dílničkách a soutěžních stanovištích spoustu zajímavých věcí, tentokrát na téma včely, se koná 14. 9. 2013 od 11.00 do 18.00 hodin na hasičské louce v Hrádku nad Nisou

Program je pořádán občanským sdružením Společnost pro Lužické hory v rámci projektu „Fascinující svět včel a hmyzu – ekologická výchova, osvěta, praktická opatření“ a je již poněkolikáté součástí hrádeckých Dožínek.

Děti a jejich rodiče si mohou kupříkladu vytvořit medovou včelku Máju, přesvědčit se, jak musí být včelička pilná, aby nasbírala dostatek pylu a další podobné zajímavosti týkajících se života včel v přírodě. Pro mlsné jazýčky zde bude možnost k zakoupení či jen ochutnání pravého českého medu.

Projekt je podpořen z Operačního programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Svobodným státem Sasko a Německou spolkovou nadací pro životní prostředí.

Partneři projektu:
Střevlik (www.strevlik.cz)
Suchopýr o.p.s. (www.suchopyr.cz)
Stanice ochrany přírody Neschwitz (www.naturschutz-neschwitz.org)

Ve spolupráci s:
Brána Trojzemí o.p.s.
Město Hrádek nad Nisou


Minulé akce

DEN VČELY 2012

15. 9. 2012 od 10.00 do 17.00 hodin na hasičské louce - podrobnosti viz informační leták

 

první hrádecký Den včely 2011

29. 06. 2011 od 14.00 do 18.00 hodin v parku u ZŠ Lidická

Program je určen pro rodiny s menšími dětmi, kteří si budou moci vyrobit včelu z papíru nebo vosku i umotat svíčku z pravého včelího vosku. Svět hmyzu není jen o včelkách, představíme Vám také to, jaké u nás najdete brouky, motýly či vážky nebo jaké rostliny jsou pro hmyz zdrojem jejich potravy.   
Zájemci o včelaření si budou moci popovídat se zkušenými včelaři.           

V 17.00 čeká na malé i velké účastníky divadelní představení formou včelí pohádky.

Informační letáky